biele dvere dextura

EPC lakovanie

Technológia lakovania je prevzatá z automobilového priemyslu. Lak sa vytvrdzuje ostreľovaním elektrónmi v časovom intervale niekoľkých milisekúnd. Dvere a zárubne Dextüra sa preto vyznačujú výnimočnou farebnou stálosťou a odolnosťou.


Životnosť Superlaku?

Od roku 1970 vyrába spoločnosť DEXTÜRA dvere so Superlakom. Je šetrný k životnému prostrediu, pritom extrémne odolný a zaručuje dlhú životnosť dverí. Dvere zo začiatkov spoločnosti DEXTÜRA prežili desaťročia, niekoľko generácií a dodnes plnia svoj účel v mnohých domácnostiach.

Nie je tak odolný lak škodlivý?

Nie je. Superlak je 100% bez rozpúšťadiel a emisií, nie je toxický. Je bezpečný pre každú domácnosť.

Existujú iné laky porovnateľnej kvality?

Superlak je jedinečný patentovaný systém lakovania. Spoločnosť Dextüra vzala rozvoj tejto technológie pod vlastnú réžiu a bola prvá, ktorá začala používať lak šetrný k životnému prostrediu pri výrobe dverí.

Čo Superlak vydrží?

Je odolný proti poškrabaniu (napr. pri náraze kľúčmi, prsteňmi), vydrží kreslenie ceruzkou, perom alebo fixkou, odolá nárazom lopty alebo kolíziám s detskými hračkami. Znesie ušpinenie jedlom, čokoládou alebo zmrzlinou. Pri takýchto „normálnych“ podmienkach vydržia dvere so Superlakom mnoho rokov.

A čo čistenie?

Veľmi jednoduché. Malé bežné znečistenie ako fŕkance alebo šmuhy od čokolády sa dajú jednoducho zotrieť. Stopy pera odstránite klasickou gumou. A fixka sa dá odstrániť acetónom alebo odlakovačom na nechty. Samozrejme bez poškodenia laku.

Je Superlak farebne stály?

Extrémne stály. Aj keď sú dvere vystavené intenzívnemu slnečnému žiareniu, nezmení farbu. Nehrozí zožltnutie, s akým sa môžete stretnúť u iných bielych lakov. Biela zostane bielou – zaručene.

Aké dvere Dextüra so Superlakom sú v ponuke?

Všetky Dextüra dvere s linkami a dizajnové dvere sú 100% pokryté Superlakom, vrátane zafrézovaných plôch. To znamená veľa potešenia pre oči počas mnohých rokov. Všetky hladké dvere sú tiež v Superlaku, a to i s technickými úpravami ako zvuková izolácia, tepelná izolácia, protipožiarna a bezpečnostná ochrana.